تبلیغات
مجله خانواده گروه میعادگاه - گرم نگاه داشتن پاها از سرماخوردگی جلوگیری می کند

 


بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 14 مهر 1387

با گرم نگاه داشتن پاها از سرماخوردگی جلوگیری می کند

بررسی ها نشان می دهد گرم نگاه داشتن پاها در فصل سرما بر قدرت دفاعی بدن می افزاید و احتمال ابتلای فرد به بیماریهایی نظیر سرماخوردگی را کاهش می دهد. به گزارش خبرنگار مهر به نقل از بی.بی.سی محققان بر روی تعدادی از داوطلبان بررسی کرده و پاهای گروهی را با استفاده از آب، سرد کرده اند و گروهی دیگر را گرم نگاه داشته اند.
نتایج این بررسی نشان داد، گروهی که پاهایشان گرم نگاه داشته شده بود بر خلاف گروه دیگر دچار کاهش گلبولهای سفید که وظیفه دفاع از بدن را دارند ، نشدند.


نتایج این بررسی نشان داد، گروهی که پاهایشان گرم نگاه داشته شده بود بر خلاف گروه دیگر دچار کاهش گلبولهای سفید که وظیفه دفاع از بدن را دارند ، نشدند.
بنابر همین گزارش سرد شدن پاها موجب کاهش جریان خون در بینی و تعداد گلبول های سفید می شود. در نتیجه قدرت دفاعی بدن در برابر میکروب ها و عوامل خارجی کاهش می یابد.
بنابر این تصور قدیمی که سرد شدن پاها موجب ضعیف شدن بدن و ابتلای بیشتر به سرماخوردگی می شود دلیل و مبنای علمی دارد.
البته لازم به ذکر است ، سرماخوردگی به دلایل گوناگونی از جمله ابتلا به ویروسها و یا تماس با شخص بیمار سرایت می کند اما چنانچه فرد با گرم نگاه داشتن پاها قدرت ایمنی خود را افزایش دهد بدن وی در این موارد مقاومت بهتری خواهد داشت.
این موضوع به ویژه در مورد اطفال در فصول سرد سال اهمیت بیشتری پیدا می کند . زیرا در این گروه سنی عموما" یک بار سرماخوردگی موجب تضعیف بدن و احتمال بیشتر برای موارد بعدی می شد.
طبقه بندی: نکات بهداشتی و سلامت، 
ارسال توسط مریم
ویژه ها
آرشیو مطالب
نظر سنجی
در خانواده چه جایگاهی دارید ؟

پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin