تبلیغات
مجله خانواده گروه میعادگاه - عسل در درمان سینوزیت

 


بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 14 مهر 1387

ه گزارش خبرگزاری مهر، محققان دانشگاه اتاوا موفق به نمایان کردن تاثیر کشنده عسل بر باکتری هایی شدند که عامل بروز بیماری مضمن سینوزیت در اکثر انسان هاست.

عوامل ایجاد این بیماری آزار دهنده علاوه بر حساسیت فصلی، اجتماع انواعی از باکتری ها در مجاری بینی و سینوس انسان شناسایی شده است.

محققان برای بررسی تاثیر این ماده طبیعی دو نوع خاص از عسل با نام های "مانوکا" و "سیدر" را مورد آزمایش قرار دادند.

عسل مانوکا عسلی است که از بوته مانوکا و یا درخت چای در نیوزیلند به دست می آید و عسل سیدر نیز از درختی باستانی به همین نام در یمن به دست آمده و از عسل های گران قیمت در جهان به شمار می رود.

محققان با جداسازی سه نوع خاص از باکتری های عامل سینوزیت مشاهده کردند که هر دو نوع عسل بر روی از بین بردن باکتریها موثر بوده و حتی قادر به از بین بردن آنها در شرایطی هستند که در مقابل آنتی بیوتیک ها مقاوم سازی شده اند.

همچنین مطالعات نشان داد این دو نوع عسل بر روی دو نوع از این باکتری ها تاثیری به مراتب بیشتر از تاثیر آنتی بیوتیک ها خواهند داشت و بر اساس آمار به طور کلی این دو نوع عسل از 63 درصد تا 91 درصد بر روی هر سه نوع باکتری اثر کشنده خواهند داشت.

با این حال محققان هشدار دادند که این ماده به هیچ وجه نباید در مورد کودکان یک ساله و یا کوچکتر مورد استفاده قرار گیرد زیرا این ماده برای کودکان در این سن سمی بوده و می تواند منجر به مسمومیت و در شرایط حاد تر منجر به مرگ کودکان شود.

بر اساس گزارش CBSNews، محققان امیدوارند با توجه به نتایج به دست آمده بتوانند شیوه ای جدید و موثر در درمان بیماران مبتلا به این بیماری مضمن بیابند.
طبقه بندی: نکات بهداشتی و سلامت، 
ارسال توسط مریم
ویژه ها
آرشیو مطالب
نظر سنجی
در خانواده چه جایگاهی دارید ؟

پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin